GALERIA MARII MONIKOWSKIEJ-TABISZ

BIOGRAFIAMaria Monikowska-Tabisz ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w pracowni Eugeniusza Gepperta, ucznia Jacka Malczewskiego. W 1973 roku zamieszkała w Koszalinie. Rok później wstąpiła do Związku Polskich Artystów Plastyków, do którego należy nieprzerwanie do dnia dzisiejszego. W Koszalinie uprawiała collage przestrzenny, pastele i malarstwo olejne. Zwieńczeniem tego okresu twórczości była „Apokalipsa” - cykl trzynastu wielkoformatowych obrazów zainspirowanych wizją Św. Jana, które na stałe eksponowane są w Wyższym Seminarium Duchownym w Koszalinie.

W 1991 roku na stałe związała się z Rzeszowem. Tu powstały m. in. cykle malarstw pt. „Księga Psalmów” i „Droga Krzyżowa” oraz wiele obrazów sakralnych, które zdobią świątynie na Podkarpaciu. Tworzyła również abstrakcje, erotyki i pejzaże. Techniką, jaką najczęściej się posługuje jest akryl, eksperymentuje też z grafiką komputerową.

Na przestrzeni 35-ciu lat kariery artystycznej stworzyła około 400 prac. Uczestniczyła w ponad 80 wystawach poplenerowych, okręgowych i ogólnopolskich. Swoje malarstwo prezentowała również na wystawach indywidualnych. Jej obrazy znajdują się w kolekcjach muzealnych i prywatnych, a także w zbiorach Kościoła Katolickiego w Polsce i na świecie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Stanach Zjednoczonych, Austrii i we Włoszech.

Ma swoją pracownię malarską w Rzeszowie na ul. Rzemieślniczej 2. Tel.(17) 856 48 48 .
Można tam obejrzeć i zakupić pejzaże, portrety, impresje, obrazy skralne i inne malowane przez artystkę. Ponadto przyjmuje zamówienia na obrazy lub kopie o tematyce określonej przez zamawiającego.

START        GALERIA        BIOGRAFIA        RECENZJE        KONTAKT